Eko-standardy w Silesia Outlet

opublikowano: 18-03-2019, 22:00

W szykującym się do otwarcia centrum Silesia Outlet w Gliwicach zastosowano rozwiązania zgodne ze standardami ochrony środowiska.

Obiekt został tak zaprojektowany, by maksymalnie wykorzystać światło dzienne dzięki szerokim świetlikom wzdłuż wszystkich pasaży handlowych. Sztuczne oświetlenie w całości wykonano w technologii LED. System ogrzewania i chłodzenia lokali najemców bazuje na pompach ciepła, dużo bardziej ekonomicznych i efektywnych niż tradycyjne grzejniki. W pasażach handlowychzastosowano tzw. rooftopy, optymalizujące pobór świeżego powietrza z przejęciem ciepła lub chłodu ze zużytego powietrza wyrzucanego z obiektu. System minimalizuje w ten sposób straty ciepła. Ma też specjalne filtry, by jakość i temperatura powietrza wdychanego przez pracowników i klientów odpowiadała najlepszym standardom w zakresie zdrowia i komfortu. Z kolei w toaletach i łazienkach zamontowano czujniki światła i baterie wody sterowane fotokomórką, podobnie jak w dozownikach mydła.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy