Eko-staże dla naukowców

To pomysł na zacieśnienie kontaktów między strefą B+R a lokalnym biznesem

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach w partnerstwie z Uniwersytetem Śląskim i Naczelną Organizacją Techniczną Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych w Gliwicach realizują program Eko-staż. To pomysł na zwiększenie transferu wiedzy i zacieśnienie kontaktów między strefą B+R a lokalnym biznesem.

Program skierowany jest głównie do pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych uczelni woj. śląskiego, koncentrujących swoje działania naukowe wokół branży eko.

Zyskają oni możliwość odbycia staży w miejscowych przedsiębiorstwach z sektora MSP. Na chętnych czeka w sumie 50 miejsc. Korzyści dla przedsiębiorstw: wprowadzenie do firmy wykwalifikowanych pracowników stwarza szansę na zwiększenie jej konkurencyjności rynkowej, daje też dostęp do najnowszych badań.

Program jest realizowany z pieniędzy Europejskiego Funduszu Społecznego, przez co udział przedsiębiorców (w ramach pomocy de minimis) jest bezpłatny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Eko-staże dla naukowców