Ekobiznes zawitał do Łodzi

PAP, DI
11-10-2013, 00:00

Podczas targów swoimi produktami pochwalą się m.in. przetwórcy leśnego runa, producenci ekologicznych win oraz małe browary.

Ponad 300 wystawców z Polski, a także m.in. z Czech, Włoch, Niemiec i Węgier, zaprezentuje swoją ofertę na Międzynarodowych Targach

Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej „Natura Food”, które dzisiaj rozpoczynają się w Łodzi. Według organizatorów, to najważniejsza branżowa impreza w Polsce, dedykowana bioproduktom, ekożywności oraz produktom regionalnym i tradycyjnym.

Wystawcy zaprezentują ofertę certyfikowanych produktów ekologicznych, żywność tradycyjną z oznaczeniami unijnymi i z oznaczeniami krajowych systemów jakości, produkty naturalne, nieprzemysłowe i o niskim stopniu przetworzenia. Do Łodzi przyjechały m.in. polskie firmy zajmujące się dystrybucją i konfekcjonowaniem żywności ekologicznej, producenci wędlin przygotowywanych według tradycyjnych receptur, firmy specjalizujące się w przetwórstwie i eksporcie runa leśnego czy producenci win ekologicznych oraz małe browary.

— Handel żywnością ekologiczną to poważny i trudny biznes. Z myślą o przedsiębiorcach z tej branży zaplanowaliśmy panel dyskusyjny, podczas którego właściciele i pracownicy sklepów z żywnością ekologiczną będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami z prowadzenia ekobiznesów — mówi Agata Szczepaniak z Międzynarodowych Targów Łódzkich, które są organizatorami imprezy.

Równolegle z „Natura Food” odbywają się Targi Ekologicznego Stylu Życia „beECO”. Ofertę zaprezentują na nich producenci ekologicznych kosmetyków naturalnych, środków czystości do mycia, prania i sprzątania, a także dziecięcych ubrań z wysokiej jakości tkanin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ekologia / Ekobiznes zawitał do Łodzi