Ekologiczni doradcy na małej giełdzie

opublikowano: 04-07-2013, 00:00

Gra w zielone może się opłacać.

Na NewConnect zadebiutuje dziś spółka Novavis, która ma zamiar zarabiać na ekologicznym doradztwie — zajmuje się m.in. projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań proekologicznych w gospodarstwach domowych i małych firmach, głównie związanych z energetyką słoneczną. Novavis prognozuje, że zamknie ten rok z 3 mln zł przychodów i 150 tys. zł zysku netto.

Za rok przychody mają się podwoić, a zyski wzrosnąć aż czterokrotnie.

— Nasz core-biznes ma charakter startupowy, ale już teraz z działalności handlowej wypracowujemy gotówkę, pozwalającą na realizację bieżących zobowiązań. Nie wykluczamy, że dynamika w kolejnych latach może być nawet wyższa, będzie to można jednak oszacować dopiero po zakończeniu prac nad ustawą o odnawialnych źródłach energii w Ministerstwie Gospodarki — mówi Wojciech Żak, prezes Novavisu.

Spółka z majowej emisji prywatnej zebrała 1 mln zł — pieniądze mają pójść na budowę sieci punktów pod szyldem Voolt (do końca przyszłego roku ma być ich co najmniej 11, na razie są 2), w których będzie świadczyła usługi doradcze, a także na zakup nieruchomości pod instalacje fotowoltaiczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane