Eksport do Francji bez tajemnic

Sylwester Sacharczuk
03-11-2011, 00:00

Stu przedsiębiorców dowie się, jak znaleźć kontrahentów i skutecznie rozwinąć biznesowe skrzydła nad Loarą.

Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa (CCIFP) w Polsce zaprasza przedsiębiorców do uczestnictwa w cyklu bezpłatnych internetowych seminariów. Są one skierowane do przedstawicieli firm, którzy pragną rozwijać swoją działalność na rynku francuskim. Seminaria w cyklu „Jak eksportować do Francji?” odbywają się na żywo.

— Każde spotkanie jest przeznaczone dla stu przedsiębiorców. Będą oni mogli zarówno wysłuchać prezentacji, jak i zadawać prowadzącym pytania. Każde seminarium będzie trwało godzinę — mówi Anna Silska z Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Pierwsze seminarium pod nazwą „Perspektywy rozwoju dla polskich firm na rynku francuskim” odbędzie się 24 listopada w godz. 10-11. Na nim przedsiębiorcy dowiedzą się, jakie problemy mogą napotkać w handlu, jakich błędów powinni się wystrzegać oraz jak wygląda wymiana handlowa między Polską a Francją. Po poznaniu tych podstawowych informacji czas na kolejny etap — seminarium „Jak przygotować się do eksportu na rynek francuski? — aspekty prawne”. Jego termin to 1 grudnia.

— Dla przedstawicieli firm będzie to okazja, aby się dowiedzieć, gdzie szukać informacji o francuskim kontrahencie, jaka jest specyfika tamtejszej dystrybucji i jak przygotować ofertę. Usłyszą także, jaką wybrać formę wejścia na rynek i poznają rodzaje umów z francuskimi partnerami biznesowymi — mówi Anna Silska.

Zakończeniem cyklu będzie seminarium pod nazwą „Podatki w eksporcie do Francji. Francuska etykieta biznesowa”. Odbędzie się ono 8 grudnia. Będzie mowa m.in. o wymaganych dokumentach, obowiązkach rejestracyjnych i statystycznych, a także wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów w ustawie o VAT.

Uczestników szczególnie powinny zainteresować części „Jak działać by się udało? Tajemnice sukcesu na rynku francuskim” oraz „Jak współpracować? Co nas łączy, co nas różni? Na co zwrócić uwagę?”. Uczestnictwo w seminariach jest bezpłatne, ale wymaga wcześniejszej rejestracji. Każdy uczestnik cyklu dostanie opracowanie „Francja — przewodnik eksportera”, przygotowane specjalnie na tę okazję we współpracy z ekspertami. Cykl „Jak eksportować do Francji?” objęła patronatem Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

WIĘCEJ INFORMACJI

http://www.ccifp.pl/index. php?mod=news〈=pl&shownews=1755 Anna Silska Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa ul. Widok 8 00-023 Warszawa tel.: +48 22 696-75-99 e-mail: anna.silska@ccifp.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Eksport do Francji bez tajemnic