Eksporter – MŚP

opublikowano: 08-12-2020, 20:00

4Kraft – to zdobywca nagrody głównej w kategorii Eksporter – MŚP. Wyróżnienia otrzymały Senetic i Zortrax.

Nagroda główna: 4Kraft

4Kraft to na polskim rynku lider wśród producentów artykułów dziecięcych, a za granicą jeden z najszybciej rozwijających się wytwórców w tym sektorze. W 2019 r. firma podwoiła wartość eksportu w stosunku do 2018 r. i odważnie - jak podkreśliło jury konkursu - planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Kapituła zwróciła uwagę także na dbałość o bezpieczeństwo wyrobów, łatwość ich użytkowania i atrakcyjne wzornictwo.

Leszek Krysieniel, prezes firmy 4Kraft

Nazwa 4Kraft nie jest znana konsumentom, ale jej marka Kinderkraft - już tak. W portfolio ma ona: wózki, nosidła, foteliki samochodowe, łóżeczka, maty do zabawy, rowerki oraz szeroką gamę mebli do pokojów dziecięcych. Jej produkty są dostępne niemal w całej Europie, w większości krajów Azji i w Australii. Plan na 2021 r. to dystrybucja do Ameryki Północnej, Afryki, na Bliski Wschód, co sprawi, że wyroby tej marki będą dostępne łącznie w ponad stu państwach.

Projekty firmy powstają w Polsce, a przy produkcji współpracuje ona z partnerami z Azji i Europy. Misją 4Kraft jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań, odpowiadających na zapotrzebowanie klientów, zapewnienie oczekiwanej jakości produktów oraz obsługa na najwyższym poziomie. Efektem tego jest np. autorska kolekcja Freedom, która pojawiła się w tym roku, czy spacerówka Nubi, nagrodzona w międzynarodowym konkursie Red Dot, uznawanym za Oscara w branży dizajnu.

Kinderkraft spotyka się z uznaniem międzynarodowych instytucji certyfikujących, jak ADAC, Stiftung Warentest, ÖAMTC oraz lokalnych, np. niemieckiego AllesBeste. W 2020 r. markę docenili także rodzice za granicą – trzy produkty nagrodzono w konkursie „Mother&Baby” w Wielkiej Brytanii, była też nominacja w konkursie Magic Maman we Francji.

Leszek Krysieniel, prezes firmy 4Kraft, podkreśla, że takich sukcesów nie byłoby, gdyby nie wspaniały zespół ludzi, z którymi ma przyjemność współpracować. Firma zatrudnia w centrali ok. 150 pracowników, ma też biura we Frankfurcie oraz chińskim Suzhou.

– Stawiam na partnerskie relacje z zespołem, zostawiam im pole do realizacji ich pomysłów. Drzwi mojego gabinetu są zawsze dla każdego otwarte. Dzięki temu i skupieniu na innowacyjnych rozwiązaniach udało się nam przejść z sukcesem przez trudny 2020 r. – mówi prezes 4Kraft.

Nadchodzący rok zapowiada się dla firmy równie dynamicznie.

– Inwestujemy we własne centrum badawcze, które da nam jeszcze lepszą kontrolę nad jakością oferowanych rozwiązań. Zamierzamy wprowadzać całą gamę nowości produktowych, w odpowiedzi na aktualne potrzeby rodziców. Planujemy akwizycję zagranicznej marki z segmentu premium – zapowiada Leszek Krysieniel.

Wyróżnienie: Senetic

Ten globalny dostawca rozwiązań IT dla firm i instytucji publicznych po 11 latach działalności może pochwalić się międzynarodowym zasięgiem usług o dużej skali – podkreśliło jury konkursu. Spółka stworzyła 82 e-strony w 24 językach, a dzięki przeprowadzonym analizom wie, jakie upodobania i potrzeby mają klienci z różnych krajów. Zapewnia im wsparcie 24 godziny na dobę i dzieli się wiedzą, m.in. w ramach Senetic Academy.

Wyróżnienie: Zortrax

Firma jest deweloperem kompleksowych rozwiązań druku 3D. Jej produkty są używane na całym świecie przez jej klientów wiele branż. Jak podkreśliło jury konkursu, konsekwentnie rozbudowuje sieć sprzedaży i realizuje ekspansję do krajów o dużej zdolności absorpcji nowych technologii w przemyśle - dzięki obecności w mediach zagranicznych i podczas eventów branżowych poświęconych rozwiązaniom druku 3D.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane