Eksporterzy poprawią wyniki

AB
opublikowano: 20-08-2008, 00:00

Presja inflacyjna czy kosztowa przeszkadzają spółkom. Spodziewam się dalszego spadku cen ropy, dwucyfrowego wzrostu sprzedaży detalicznej i ponad 5-procentowego wzrostu PKB. Złoty przynajmniej przejściowo będzie się osłabiał z powodu słabych danych makro. Wynika z tego, że poprawia się sytuacja eksporterów.

Rezultaty Groclinu, Relpolu, Grajewa, Pagedu czy Forte z trzeciego kwartału powinny być lepsze niż z drugiego. Gasnący entuzjazm do rozwijania mocy produkcyjnych, np. w spółkach drzewnych, powinien wrócić. Klimat dla budownictwa nie jest sprzyjający, ale perełkami powinny okazać się JW Construction oraz Gant. Firmy spożywcze (Graal, Mispol, Pamapol, Duda, Seko) rosną wraz z rynkiem, ale to obecnie inwestycja raczej długoterminowa. Inwestorzy indywidualni mogą zainteresować się także spółkami o małej płynności, ale stabilnym i dobrym biznesie. Dobry przykład to Żywiec.

Wojciech Szymon Kowalski

analityk Biura Analiz i Koniunktur WS Kowalski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu