El-Erian: Fed przegapił szansę na podwyżkę stóp

opublikowano: 20-08-2015, 18:44

Mohamed El-Erian, główny doradca gospodarczy Allianz SE uważa, że Fed przegapił okazje do podwyżki stóp kiedy dane makro w USA i na świecie były zbliżone, donosi Reuters.

Mohamed El-Erian
Zobacz więcej

Mohamed El-Erian Bloomberg

- Podwyższyłbym wcześniej i wcześniej poszedłbym powyżej  zera, ale łatwo mówi się po fakcie – powiedział El-Erian w CNBC. - Wiemy, że był moment kiedy dane krajowe były względnie mocne i dane zagraniczne były OK. Teraz zagraniczne dane są naprawdę straszne i dlatego Fed stracił okazję – dodał.

W lipcu pojawiły się dane wskazujące na pogorszenie sytuacji w Chinach. W drugim kwartale spowolnił wzrost w eurolandzie z powodu stagnacji we Francji i słabości Włoch.

Z opublikowanych w środę „minutes” po lipcowym posiedzeniu FOMC wynika, że jego uczestniczy dostrzegają zbliżanie się momentu, kiedy stopy powinny zostać podwyższone, zauważając jednak także niską dynamikę cen i słabość globalnej gospodarki.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy