El-Erian jednak podziwia Grossa

Mohamed El-Erian, który w styczniu odszedł z towarzystwa Pimco w atmosferze konfliktu z głównym zarządzającym Billem Grossem, przyznał, że legendarny inwestor to wciąż jeden z najlepszych zarządzających na świecie.

— Miałem przywilej oglądania go w działaniu i muszę powiedzieć, że on jest po prostu świetnym inwestorem — powiedział Mohamed El-Erian w wywiadzie dla telewizji Bloomberg. Po odejściu szykowanego przez Billa Grossa na swojego następcę Mohameda El-Eriana do mediów zaczęły trafiać kolejne informacje o ostrym konflikcie pomiędzy oboma zarządzającymi. W czasie kłótni z Grossem Mohamed El-Erian miał powiedzieć, że „ma już dość sprzątania g...” po nim. Bill Gross stwierdził tymczasem, że El-Erian chciał podkopać jego autorytet. W czasie wywiadu Mohamed El-Erian odmówił jednak komentarza na temat osobistych stosunków z Grossem. Jak przypomina agencja Bloomberg, relacje między oboma zarządzającymi miały stawać się coraz bardziej napięte w ciągu ubiegłego roku, kiedy Gross nie radził sobie z utrzymaniem dobrych wyników w środowisku rosnących stóp procentowych oraz wycofań kapitału przez klientów. Flagowy okręt Pimco, największy na świecie fundusz Total Return Fund, zanotował w ubiegłym roku wynik gorszy od 89 proc. podobnych funduszy. W horyzoncie pięciu lat jego rezultat wciąż utrzymuje się ponad przeciętną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu