Elektrim opiera się wyprzedaży

Dariusz Karolak
opublikowano: 09-08-2001, 00:00

Elektrim opiera się wyprzedaży

Rzeź telekomów dzielnie przetrzymał wczoraj Elektrim. Kurs znalazł się pomiędzy krótkoterminową linią wsparcia, 19,6, a przedłużeniem linii szyi podwójnego szczytu (20 VI-9 VII) znajdującą się przy 21 zł. Kierunek wybicia powinien zdeterminować kto przejmie inicjatywę na najbliższych sesjach. Z wielu powodów bardziej prawdopodobne wydaje się wybicie górą. Po pierwsze utrwaliły się trendy wzrostowe szybkich oscylatorów.

Po drugie znacząco poprawia się obraz średnioterminowy Elektrimu. Tygodniowy stochastic nie tylko opuścił strefę wyprzedania, ale zdołał pokonać opadającą, 3,5-miesięczną linię szczytów. Co ważniejsze bieżący tydzień jest drugim, w którym handel odbywa się powyżej tygodniowej średniej VAMA10, 19,6. Pokonanie 21 zł zwiększy potencjał wzrostów do górnej krawędzi grubej świecy tygodniowej z połowy lipca 23,2.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu