Elektrim Telekomunikacja właścicielem 48 proc. udziałów w PTC

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-11-2005, 16:20

Sąd rejestrowy uznał, że Elektrim Telekomunikacja (ET) jest właścicielem 48 proc. udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC). "Mam przed sobą odpis z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) potwierdzający, że ET jest właścicielem 48 proc. udziałów w PTC" - powiedział we wtorek PAP mec. Paweł Rymarz, reprezentujący interesy ET i Vivendi.

Sąd rejestrowy uznał, że Elektrim Telekomunikacja (ET) jest właścicielem 48 proc. udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC). "Mam przed sobą odpis z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) potwierdzający, że ET jest właścicielem 48 proc. udziałów w PTC" - powiedział we wtorek PAP mec. Paweł Rymarz, reprezentujący interesy ET i Vivendi. Dodał, że kopia odpisu została umieszczona na stronie internetowej "starego" zarządu operatora: www.zarzadptc.pl.

Mec. Andrzej Miklas, także reprezentujący ET powiedział PAP, że sąd we wtorek dokonał zmiany wpisu. "Sąd przywrócił zapis o składzie zarządu i rady nadzorczej z okresu przed zmianą zapisów w rejestrze w lutym tego roku" - dodał Miklas. Oznacza to, że w skład zarządu PTC wchodzą osoby, które tworzyły go przed lutową zmianą wpisu: Bogusław Kułakowski (który złożył rezygnację), Jonathan Eastick, Ryszard Pospieszyński, Wilhelm Stueckemann i Martin Schneider.

"Sąd nie dokonał tylko samych wykreśleń zmian, ale jednocześnie odrzucił, po ponownym rozpatrzeniu, wniosek o dokonanie tych zmian, złożony przez Elektrim i Deutsche Telekom" - podkreślił Miklas.

Pod koniec lutego br. Elektrim i Deutsche Telekom doprowadziły do zmiany w rejestrze sądowym i wpisania Elektrimu jako właściciela 48 proc. udziałów w PTC. Spółka ta została wpisana do KRS w miejsce Elektrimu Telekomunikacja, kontrolowanego przez francuskie Vivendi. Jednak pod koniec sierpnia sąd zakwestionował poprawność zmiany wpisu i nakazał jego ponowne rozpatrzenie.

Sąd w uzasadnieniu podał, że sąd rejestrowy nie uwzględnił wszystkich okoliczności istotnych w sprawie m.in. tymczasowego zarządzenia o zakazie zmian właścicielskich w spółce.

Spór pomiędzy Vivendi i Elektrimem Telekomunikacja z jednej strony, a Deutsche Telekom i Elektrimem z drugiej o własność 48 proc. udziałów w PTC trwa od wielu miesięcy. Przed zmianą wpisu w KRS, udziały te były własnością Elektrimu Telekomunikacja, wspólnego przedsięwzięcia Elektrimu i Vivendi.

Do momentu nadania tej depeszy PAP nie uzyskał komentarza ze strony zarządu PTC, popieranego przez Elektrim i DT; komentarza nie udzielił też Elektrim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane