Elektrobudowa nie zdążyła na czas

opublikowano: 11-10-2019, 06:57

Do 10 października zarząd Elektrobudowy nie doszedł do porozumienia z wierzycielami w zakresie długoterminowej struktury finansowania, obejmującej zarówno dług jak i dokapitalizowanie.

Formalnie stanowi to jeden z przypadków naruszenia opisanych w umowie o finansowanie, uprawniających wierzycieli do jej wypowiedzenia.

Elektrobudowa, którą kieruje Jacek Podgórski, znalazła się w trudnej sytuacji po tym, jak finansowanie wstrzymały banki.
Zobacz więcej

W trudnym położeniu:

Elektrobudowa, którą kieruje Jacek Podgórski, znalazła się w trudnej sytuacji po tym, jak finansowanie wstrzymały banki. Fot. ARC

"Wobec wystąpienia powyższego przypadku naruszenia oraz w celu umożliwienia dokończenia uzgodnień w zakresie termsheet, (...) spółka wystąpiła do wszystkich wierzycieli z formalnym wnioskiem o potwierdzenie, że wierzyciele nie będą wykonywać swoich uprawnień związanych z możliwością wypowiedzenia Umowy o Finansowanie na podstawie powyższego przypadku naruszenia" - podano.

Na moment publikacji komunikatu spółka otrzymała takie potwierdzenia ze strony tylko części wierzycieli.

Spółka spodziewa się, że brakujące potwierdzenia pozostałych wierzycieli zostaną złożone w dniu 11 października 2019 roku, co spowoduje ustanie formalnej podstawy do wypowiedzenia Umowy o Finansowanie.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu