Elektrobudowa zanotowała wielomilionowe straty

opublikowano: 25-04-2019, 07:06

Elektrobudowa podała wstępne dane finansowe za 2018 r. Strata netto sięgnęła 72 mln zł.

Skonsolidowane przychody sięgnęły 763 mln zł.

Na wynik finansowy spółki i grupy kapitałowej za 2018 rok istotny wpływ miała m.in. rezerwa (61,4 mln zł) utworzona w związku z ryzykiem potencjalnych kar za opóźnienia na kontrakcie budowy instalacji Metatezy realizowanym dla PKN Orlen. Ponadto przeprowadzono test na utratę wartości w jednostce zależnej Energotest, który zakończył się odpisem w wysokości 8,8 mln zł (w jednostkowym sprawozdaniu) i 7,1 mln zł (w skonsolidowanym). Ponadto dokonano odpisu aktywów niematerialnych (2,4 mln zł).

Zarząd spółki dodał, że spadła skuteczność pozyskiwania nowych kontraktów, nie zrealizowano części przychodów zaplanowanych dla kontraktów przewidzianych do pozyskania, a ponadto zaktualizowano budżety kontraktów (wzrosły koszty ich realizacji).

"Emitent informuje, iż zaprezentowane ujemne wyniki finansowe za okres sprawozdawczy znajdują się poniżej zadeklarowanych w części umów finansowych, wybranych wskaźników finansowych oczekiwanych przez instytucje finansowe współpracujące z Emitentem. Niemniej Emitent wyjaśnia, iż w jego ocenie, z uwagi na podjęte działania oraz rozmowy z instytucjami finansowymi, do momentu zawarcia umowy w sprawie finansowania działalności Spółki (o projekcie, której które Emitent informował w raporcie bieżącym nr 23/2019) powyższa okoliczność nie powinna mieć wpływu na zmianę bieżącej realizacji umów finansowych" - zaznaczono.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu