Elemental rozmawia z PFR TFI w sprawie współpracy

Kamil Zatoński
opublikowano: 16-11-2017, 11:11
aktualizacja: 16-11-2017, 11:19

Elemental Holding podpisał list intencyjny z Funduszem Ekspansji Zagranicznej FIZ AN, zarządzanym przez PFR TFI.

List wyraża intencję prowadzenia rozmów w sprawie zakupu przez fundusz 49 proc. udziałów w litewskiej spółce zależnej Elementalu - EMP recycling, a także uczestnictwa funduszu w następnych projektach planowanych przez giełdową spółkę.

Paweł Jarski, prezes Elemental Holding
Zobacz więcej

Paweł Jarski, prezes Elemental Holding

- Elemental Holding jest obecnie jednym z najsilniejszych graczy w Europie na rynku recyklingu – dzięki dobrze przygotowanym akwizycjom mamy mocną pozycję na rynku skandynawskim, brytyjskim, w krajach Beneluksu oraz w Europie Środkowej i Wschodniej. Rozważamy kolejne przejęcia spółek zagranicznych przy jednoczesnym rozwoju w segmentach przetwarzania katalizatorów i układów drukowanych. Pozyskanie silnego partnera biznesowego – jakim jest Fundusz Ekspansji Zagranicznej FIZ AN – pozwoliłoby na realizację planu inwestycyjnego i zabezpieczenie środków na kolejne transakcje kapitałowe – powiedział Paweł Jarski, prezes zarządu Elemental Holding.

- Zarządzany przez PFR TFI Fundusz Ekspansji Zagranicznej FIZ AN oferuje finansowanie firmom, które chcą zwiększyć obszar, a wraz z nim także skalę swojej działalności. Prowadzimy rozmowy z Elemental Holding, mające określić zasady współpracy dla rozwoju polskiej Spółki w Europie i na świecie – dodał Zbigniew Głuchowski, zarządzający Funduszem Ekspansji Zagranicznej FIZ AN.

W 2017 r. Elemental Holding sfinalizował transakcję kupna 99,8 proc. udziałów w UAB EMP recycling, specjalizującego się w recyklingu zużytych katalizatorów samochodowych i złomu metali nieżelaznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Elemental rozmawia z PFR TFI w sprawie współpracy