Eleven Sports pokaże mecze na Facebooku

DI, PAP
opublikowano: 06-08-2018, 16:19

Światowy nadawca Eleven Sports planuje transmisje meczów hiszpańskiej i włoskiej ligi piłkarskiej na Facebooku.

Zobacz więcej

FC Barcelona

EFE/Raul Caro/Forum

Transmisje będą odbywały się raz w tygodniu, a ich oglądanie ma być bezpłatne.

Eleven Sports zdobyło prawa do transmitowania meczów La Liga i Serie A w Wielkiej Brytanii i Irlandii, gdzie uruchamia dwa nowe kanały telewizyjne. Nadawca planuje również transmisje innych dyscyplin sportowych, czym według Reutersa będzie konkurować z dotychczasowym duopolem stacji sportowych, utworzonym przez telewizję Sky i stację należącą do British Telecom (BT).

Grupa Eleven Sports poinformowała, że w ramach współpracy z Facebookiem będzie transmitowała rozgrywki klubów takich, jak m.in. Real Madryd, Barcelona, Juventus czy Inter Mediolan. Większość programów z oferty Eleven Sports ma być dostępna za pośrednictwem aplikacji mobilnej bądź w internecie, w cenie miesięcznego abonamentu w wysokości 5,99 funtów. Grupa zadeklarowała też, że prowadzi obecnie rozmowy z innymi platformami telewizyjnymi w związku z potencjalną współpracą.

Reuters informuje, że Facebook prowadził wcześniej negocjacje na temat możliwości transmisji angielskiej Premier League w niektórych częściach Azji. Amazon z kolei zdobył prawo do transmisji 20 meczów Premier League w sezonie 2019 w Wielkiej Brytanii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Media / Eleven Sports pokaże mecze na Facebooku