Eli Lilly przejmie jednego z twórców terapii genowej

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 15-12-2020, 16:41

Amerykański giganty farmaceutyczny, koncern Eli Lilly przejmie Previal Therapeuticals, jednego z deweloperów zajmujących się terapią genową. Szacunkowa wartość transakcji to 1,04 mld USD, donosi Reuters.

Michael Nagle

Analitycy podkreślają, że akwizycja pozwoli wzmocnić pozycję spółki w lukratywnym segmencie rynku, który z roku na rok notuje spore przyrosty.

Previal Therapeuticals to firma specjalizująca się w opracowywaniu terapii genowych dla pacjentów z chorobami neurodegeneracyjnymi, takimi jak choroba Parkinsona i demencja.

Lilly oferuje 22,50 USD za każdą akcję Previal, co oznacza aż 80 proc. premię w stosunku do kursu zamknięcia z poniedziałku. Umowa obejmuje również „prawo do wartości warunkowej” w wysokości 4 USD na akcję w gotówce, płatne po pierwszym zatwierdzeniu przez organ regulacyjny produktu z portfolio Prevail.

Lilly prognozuje, że przychody koncernu w 2021 r. wyniosą od 26,5 do 28 mld USD. Kwota ta obejmuje wpływy rzędu 1-2 mld USD ze sprzedaży środków na Covid-19.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane