Elkop chce w tym roku wyjść na zero

Anna Pronińska
opublikowano: 28-09-2009, 00:00

W listopadzie walne Elkopu może przegłosować resplit. Ma też szansę wyjścia ze strat.

W listopadzie walne Elkopu może przegłosować resplit. Ma też szansę wyjścia ze strat.

Władze świadczącego usługi elektromontażowe Elkopu mają nadzieję, że do końca listopada w spółce odbędzie się walne. To ważne, bo akcjonariusze mają na nim zdecydować o resplicie akcji. Obecnie walory Elkopu notowane są na podwójnym fixingu.

— Dokładny termin zgromadzenia nie jest jeszcze znany. Dopracowujemy projekty uchwał — mówi Gabriela Derecka, prezes Elkopu.

Firma chce przeprowadzić resplit tak szybko, jak to możliwe po przegłosowaniu uchwały na walnym.

— Zależy nam też na jak najszybszym powrocie do notowań ciągłych. W spółce zachodzą istotne zmiany i chcielibyśmy, by nasi inwestorzy mogli handlować akcjami na płynnym rynku. Przygotowanie resplitu opracowują prawnicy. Elkop w tej procedurze będzie opierał się m.in. na standardach wyznaczonych przez Fon — dodaje Gabriela Derecka.

Fon jest pierwszą i jak dotąd jedyną spółką, która przeprowadziła odwrotny split akcji na GPW.

Elkop, który po pierwszym półroczu 2009 miał 2,08 mln zł przychodów (-9,6 proc. r/r) i 2,2 mln zł straty netto, wobec 1,5 mln zł straty netto r/r, jest w trakcie restrukturyzacji. Według władz spółki, polega ona na cięciu kosztów, redukcji zatrudnienia i wypowiadaniu nierentownych umów.

— Już w sierpniu firma wyszła ze strat. Będę bardzo zadowolona, jeśli Elkop, wykazujący stratę od kilku lat, zakończy ten trudny kryzysowy rok "na zerze". Rozszerzamy działalność i od paru miesięcy wykonujemy roboty elektromontażowe również w sektorze drogowym, gdzie widzę duży potencjał. Liczę też na ożywienie w branży nieruchomości. Kończymy projekt deweloperski. W przypadku jego szybkiej sprzedaży dostaniemy zastrzyk gotówki — mówi prezes.

Jej zdaniem, trudno mówić o ożywieniu w branży usług elektromontażowych ze względu na problemy z wydłużającymi się terminami płatności. Elkop startuje w przetargach na zlecenia wartości od kilkuset tysięcy do kilku milionów złotych.

790

tys. zł Taka była wartość odpisów aktualizujących aktywa finansowe po pierwszym półroczu 2009.

Anna Pronińska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane