Ellison oddaje stery w Oracle

opublikowano: 18-09-2014, 22:21

Legendarny założyciel koncernu Oracle, Larry Ellison zrezygnował z pełnienia funkcji dyrektora generalnego, informuje Bloomberg. To koniec pewnej epoki na rynku spółek zajmujących się pisaniem oprogramowania dla komputerów.

Jego obowiązki przejmie dwóch dotychczasowych wiceprezesów Mark Hurd i Safra Catz. Pierwszy zajmie się sprzedażą, marketingiem i strategią, zaś Catz odpowiedzialny będzie za finanse rynki zagraniczne i operacje produkcyjne.

Larry Ellison
fot. Bloomberg

Ellison zastąpi natomiast Jeffa Henleya na stanowisku prezesa spółki.

Miliarder, który w sierpniu skończył 70 lat prowadził koncern z kalifornijskiego Redwood City przez ponad 35 lat, czyniąc z niego największą na świecie firmę specjalizującą się w tworzeniu baz danych i jednego z największych dostawców oprogramowania biznesowego.

Ellison nadal pozostanie największym akcjonariuszem spółki z pakietem 1,1 mld akcji stanowiących 25 proc. kapitału. Wartość jego majątku szacowana jest na ponad 46 mld USD, co daje mu siódme miejsce wśród największych bogaczy.

Obecna kapitalizacja spółki kształtuje się na poziomie 185 mld USD zaś roczne przychody to kwota rzędu 38 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane