Elon Musk chce wysłać teslę roadster na orbitę Marsa

opublikowano: 04-12-2017, 12:32
aktualizacja: 04-12-2017, 12:33

Czerwony samochód dla czerwonej planety, ogłosił Elon Musk, twórca, największy akcjonariusz i szef spółek Tesla i SpaceX.

Choć w pierwszej chwili brzmi to jak żart, to Elon Musk wydaje się poważnie myśleć o wysłaniu w kierunku Marsa samochodu tesla roadster, który wyniesie w przestrzeń kosmiczną nowa, potężna rakieta stworzona przez jego spółkę SpaceX. Miliarder-wizjoner ma nawet muzyczny motyw, który będzie towarzyszył tej podróży. To piosenka Davida Bowie’go “Space Oddity”.

Elon Musk (z prawej) z teslą roadster
Zobacz więcej

Elon Musk (z prawej) z teslą roadster fot. Bloomberg

Pomysł, jak poprzednie, Musk ogłosił podczas weekendu na Twitterze. Osoba znająca plany SpaceX potwierdziła agencji Bloomberg, że to nie żart.

- Ładunkiem będzie mój wiśniowy tesla roadster grający Space Oddity. Celem podróży orbita Marsa. Będzie w przestrzeni kosmicznej przez miliardy lat lub nie jeśli eksploduje podczas wznoszenia – napisał Musk.  

W styczniu SpaceX planuje premierę swojej najpotężniejszej rakiety: Falcon Heavy. W przeciwieństwie do dotychczas wykorzystywanej do wynoszenia ładunków na orbitę, Falcon 9, która ma 9 silników Merlin, nowa, Falcon Heavy, ma mieć ich 27.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu