ELX przed atakiem na 1,4 zł

Dariusz Karolak
11-02-2002, 00:00

W ciekawym miejscu znajduje się Elektromontaż Exp. Kurs tej spółki odnotował w piątek imponujący wzrost przy pokaźnych obrotach. Dzięki temu udało się przebić 2,5-miesięczną linię bessy z wykresu wolumenowego. Nie oznacza to, że byki mają łatwe życie. Czeka je teraz walka ze skrzyżowaniem niespełna 5-letniej linii bessy z wykresu wolumenowego z przełamaną w połowie stycznia półroczną linią wsparcia, 1,4.

Dodatkowo zadanie utrudnia znajdująca się w tym samym miejscu tygodniowa średnia VAMA10. Widać wyraźnie, że trzeba czekać, aż bariera 1,4 zostanie pokonana. Jeżeli kurs będzie miał siłę rosnąć, otworzy się droga do ataku na szczyt z listopada 1,71 zł. Gdyby zaś byki nie były w stanie udźwignąć naporu podaży, prawdopodobny stanie się test dna z 25 I, 1,2. 68-proc. zniesienie fali wzrostowej z okresu VIII-XI oraz utrzymywanie się kursu w dolnej połowie wstęgi tygodniowej czynią z Elektromontażu Exp. jeden ze słabszych walorów na GPW. Piątkowy popyt jest prawdopodobnie reakcją rynku na informację o WZA, na którym podjęta ma być uchwała o sprzedaży nieruchomości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / ELX przed atakiem na 1,4 zł