Elzab urośnie trzy razy

GN
03-07-2008, 14:27

Po fuzji z Exorigo i Upos powstanie grupa z  przychodami 165 mln zł przychodów i 18 mln zł zysku netto.

Do końca roku sfinalizuje się fuzja Elzabu, giełdowego producenta kas fiskalnych z Exorgio i Upos, niepublicznymi spółkami działającymi w branży rozwiązań informatycznych dla handlu.

Powstanie grupa kapitałowa Elzab, która będzie 100 proc. udziałowcem Exorigo i Upsos. Inicjatorem transakcji jest BBI Capital NFI, który ma 36 proc. akcji Elzabu. Po fuzji BBI będzie miało 8,6 proc. akcji, 65,2 proc. należało będzie do udziałowców Exorigo i Upos a 26,2 proc. do obecnych akcjonariuszy Elzabu. 

- Budujemy firmę, która będzie miała mocną pozycję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i połączenie z Elzabem nam w tym pomoże. Nie wybraliśmy samodzielnego wejścia na giełdę, bo oznaczałoby to kilka miesięcy przygotowań do debiutu, które teraz możemy poświęcić na rozwijanie biznesu – mówi Piotr Dudziuk, główny akcjonariusz i szef rady nadzorczej  Upos i Exorigo.
Kolejnym krokiem w rozwoju grupy będzie przejmowanie spółek zagranicznych. Firma prowadzi już zaawansowane rozmowy w Rosji i Rumunii. Ma już oddziały w Czechach i Ukrainie.  

Fuzja oznacza dla Elzabu nie tylko rozszerzenie dotychczasowej działalności, ale i wzrost wielkości firmy. W 2007 r. giełdowa spółka miała 66,4 mln zł przychodów i 7,2 mln zł zysku nettu, podczas gdy łączne wyniki Exorgio to odpowiednio 98,2 mln zł i 10,8 mln zł. GN

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Elzab urośnie trzy razy