Embraer przesuwa termin finalizacji umowy z Boeingiem

opublikowano: 03-10-2019, 18:14

Brazylijski producent samolotów, koncern Embraer opóźnił oczekiwany czas zamknięcia dużej umowy z Boeingiem do początku 2020 r., donosi Reuters.

Wcześniej Embraer wielokrotnie powtarzał, że umowa, w ramach której Boeing kupi 80 proc. działu komercyjnych odrzutowców za 4,75 mld USD, zostanie sfinalizowana do końca 2019 r.

Embraer tłumaczy swoją decyzją następstwem decyzji Komisji Europejskiej, która ogłosiła, że z powodów antymonopolowych przeprowadzi szeroko zakrojone dochodzenie w sprawie porozumienia.

Koncern poinformował również, że otrzymał zgodę organów nadzoru z USA.

Eksperci podkreślają, że umowa z Boeingiem będzie stanowić poważne wyzwanie dla Airbusa, który z kolei  niedawno stał się właścicielem pakiet kontrolnego w jednostce należącej do kanadyjskiego Bombardiera. Konkuruje on bezpośrednio ze średnimi samolotami komercyjnymi Embraera o pojemności do 150 pasażerów.

Transakcja Airbus-Bombardier została zatwierdzona przez wszystkie organy regulacyjne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane