Emisja Skarbca Nieruchomości nie dojdzie do skutku

HOGA.PL Spółka Akcyjna
opublikowano: 12-03-2002, 18:57

WARSZAWA (Reuters) - Emisja certyfikatów inwestycyjnych funduszu Skarbiec Nieruchomości I nie dojdzie do skutku. W czasie subskrypcji fundusz nie zebrał minimalnej kwoty 30 milionów złotych, podał Skarbiec TFI we wtorkowym komunikacie.

"Myślę, że stosunkowo małe zainteresowanie funduszem nieruchomości wynikało z recesji panującej na rynku, a także z faktu ulokowania przez inwestorów oszczędności pod koniec ubiegłego roku w tak zwanych lokatach antypodatkowych" - zacytowano prezesa Skarbiec TFI Andrzeja Dorosza.

Dodał on, że w pierwszym półroczu planowane jest wprowadzenie na rynek funduszu zamkniętego, który pozwoli uniknąć 20-procentowego podatku od zysków kapitałowych.

Skarbiec Nieruchmości I zamierzał pozyskać z rynku od 30 do 150 milionów złotych. Gros tych środków miało być zainwestowane w nieruchomości i grunty.

Sprzedaż certyfikatów odbywała się od 12 lutego do 5 marca. Wartość jednego emitowanego certyfikatu wynosiła 100 złotych, a po zakończeniu emisji i jej rejestracji miały one być wprowadzone do obrotu na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW).

Obecnie jednak pieniądze wpłacane przez inwestorów zgromadzone zostały na oprocentowanym rachunku w banku depozytariuszu. Zgodnie z prospektem emisyjnym inwestorzy otrzymają zwrot wpłat wraz z opłatą manipulacyjną i należnymi odsetkami.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: HOGA.PL Spółka Akcyjna

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Emisja Skarbca Nieruchomości nie dojdzie do skutku