Emplocity o krok od NewConnect

opublikowano: 03-10-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Spółka, z której rekrutacyjnych botów korzystają duzi pracodawcy, realizuje plan. W październiku zadebiutuje na małym parkiecie.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • kiedy odbędzie się debiut spółki na NewConnect
  • jaki poziom przychodów uzyskała w dwóch pierwszych kwartałach roku
  • jak wcześniej finansowała rozwój technologii
  • które firmy i instytucje wdrożyły jej rekrutacyjnego chatbota

Spółka Emplocity, specjalizująca się w automatyzacji procesów biznesowych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, w tym w obszarze rekrutacji i komunikacji wewnętrznej firm, w połowie października wejdzie na NewConnect. 30 września uzyskała od zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) potwierdzenie wprowadzenia do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect akcji zwykłych na okaziciela o wartości nominalnej 10 gr każda (1,058 mln akcji serii A, 49,037 tys. akcji serii B oraz 6,754 tys. akcji serii C).

W 2021 r. w ramach oferty publicznej akcji serii B spółka zdobyła 1,5 mln zł na rozwój technologii i produktów, m.in. konwersacyjnej sztucznej inteligencji wspierającej obieg informacji w przedsiębiorstwie, oraz na ekspansję i zwiększenie sprzedaży.

 Nowy rozdział:
Nowy rozdział:
Spółka Emplocity, współtworzona i zarządzana przez Krzysztofa Sobczaka, jest gotowa, by zadebiutować na NewConnect.
materiały prasowe

— Pieniądze pozyskane podczas ubiegłorocznej oferty publicznej akcji znacząco przyczyniły się do rozwoju naszych produktów i oferowanych rozwiązań. Teraz pomyślnie przeszliśmy weryfikację GPW, jesteśmy już coraz bliżej celu, jaki obiecaliśmy naszym akcjonariuszom, czyli debiutu na NewConnect — powiedział Krzysztof Sobczak, współzałożyciel i prezes Emplocity.

Emplocity po dwóch kwartałach 2022 r. miało 1,7 mln zł przychodów ze sprzedaży, niemal dwa razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (854 tys. zł). „Narastająco na koniec drugiego kwartału Emplocity miało 977 tys. zł przychodów z tytułu dotacji względem prognozowanych 785 tys. zł (124 proc. realizacji). W analogicznym okresie ubiegłego roku spółka osiągnęła przychody z dotacji na porównywalnym poziomie — 992 tys. zł. Bardzo dobry wynik przychodowy przełożył się na 376 tys. zł EBITDA oraz dodatni wynik netto w wysokości 28 tys. zł” — poinformowała spółka.

Firma otrzymała łącznie 11 mln zł z grantów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programów tzw. szybkiej ścieżki.

Z chatbotów Emplocity korzysta wielu dużych pracodawców w Polsce. Pod koniec ubiegłego roku kontrakt na instalację narzędzia podpisała Agencja Wywiadu — chatbot jest pierwszym łącznikiem między kandydatami do pracy a Agencją Wywiadu. Po podobne rozwiązanie sięgnęli wcześniej m.in. Santander Consumer Bank, Nationale-Nederlanden, ING Bank Śląski, PKO BP, Polpharma czy Grupa Żywiec.

W sierpniu 2022 r. firma poinformowała o integracji jednego ze swoich produktów z eRecruiterem, czyli jednym z najczęściej wykorzystywanych w Polsce systemów do rekrutacji, z którego usług skorzystało dotychczas ponad 1,6 tys. firm. We wrześniu natomiast firma zawarła umowę z Uniwersytetem SWPS na opracowanie wirtualnego asystenta dla terapeutów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane