Energopol Południe łowi zlecenia

ANP
opublikowano: 15-10-2009, 00:00

Spółka dopina portfel. Liczy, że wpadną do niego również duże zlecenia drogowe.

Spółka dopina portfel. Liczy, że wpadną do niego również duże zlecenia drogowe.

Energopol Południe, w którym 31,8 proc. głosów na walnym ma Zbigniew Jakubas, zdobywa kolejne zlecenia. Budowlano-montażowa spółka poinformowała, że złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę sieci kanalizacyjnej w gminie Ujsoły (woj. śląskie). Ma ją wykonać w konsorcjum z wadowicką firmą Wulkan. Wartość zlecenia wynosi 24,06 mln zł netto.

— Łącznie z tym kontraktem nasz przyszłoroczny portfel zamówień opiewa na blisko 100 mln zł. Mieszczą się w nim zlecenia pozyskane i już wykonywane — mówi Jacek Taźbirek, prezes Energopolu.

Po komunikacie o kontrakcie akcje drożały kilka procent. Na zamknięciu płacono za nie 6,70 zł. Ostatnio spółka pozyskała m.in. trzy umowy w Bytomiu i jedną w gminie Ruda Śląska na wykonanie prac wodno-ściekowych o łącznej wartości ponad 83 mln zł. W tym tygodniu również inną ofertę Energopolu uznano za najkorzystniejszą. To zlecenie opiewające na 4,6 mln zł brutto z segmentu ochrony środowiska w gminie Żelazów (woj. mazowieckie).

W portfelu nadal nie ma umów drogowych.

— Pracujemy nad kilkoma przetargami. Jedno zlecenie dotyczy drogi lokalnej. Gdyby udało nam się je pozyskać, byłby to największy kontrakt w historii spółki. Rozstrzygnięcia spodziewam się w przyszłym roku — dodaje Jacek Taźbirek.

Energopol przymierza się również do startu w przetargu na budowę obwodnicy. Nie podaje lokalizacji.

— Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, to przychody przyszłoroczne z segmentu drogowego wyniosłyby 30 proc. całego obrotu — mówi szef spółki.

Ma nadzieję na pozyskanie jeszcze kilku umów z sektora ochrony środowiska.

Prezes jest spokojny o wyniki trzeciego kwartału, które ujawni 16 listopada. Po pierwszym półroczu spółka miała 1,6 mln zł straty netto przy 47,92 mln zł przychodów.

— Jestem przekonany, że na koniec roku wynik będzie dodatni — zapowiada Jacek Taźbirek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane