Energopol Południe łowi zlecenia

ANP
opublikowano: 15-10-2009, 07:51

Spółka dopina portfel. Liczy, że wpadną do niego również duże zlecenia drogowe.

Energopol Południe, w którym 31,8 proc. głosów na walnym ma Zbigniew Jakubas, zdobywa kolejne zlecenia. Budowlano-montażowa spółka poinformowała, że złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę sieci kanalizacyjnej w gminie Ujsoły (woj. śląskie). Ma ją wykonać w konsorcjum z wadowicką firmą Wulkan. Wartość zlecenia wynosi 24,06 mln zł netto.

— Łącznie z tym kontraktem nasz przyszłoroczny portfel zamówień opiewa na blisko 100 mln zł. Mieszczą się w nim zlecenia pozyskane i już wykonywane — mówi Jacek Taźbirek, prezes Energopolu.

Po komunikacie o kontrakcie akcje drożały kilka procent. Na zamknięciu płacono za nie 6,70 zł. Ostatnio spółka pozyskała m.in. trzy umowy w Bytomiu i jedną w gminie Ruda Śląska na wykonanie prac wodno-ściekowych o łącznej wartości ponad 83 mln zł. W tym tygodniu również inną ofertę Energopolu uznano za najkorzystniejszą. To zlecenie opiewające na 4,6 mln zł brutto z segmentu ochrony środowiska w gminie Żelazów (woj. mazowieckie).

W portfelu nadal nie ma umów drogowych.

Więcej w czwartkowym PB

None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane