Energopol Trade przebuduje opolski Okrąglak

PAP, DI
opublikowano: 02-09-2014, 12:47

Liczący 46 lat obiekt idzie do remontu. Przetarg udało się rozstrzygnąć za drugim podejściem. Przybędzie miejsc na widowni, odpadnie funkcja wystawiennicza.

Firma Energopol Trade przebuduje opolską halę widowiskowo-sportową. We wtorek miasto podpisało umowę z wykonawcą. Prace potrwają dwa lata, ich koszt to ponad 30,6 mln zł.
- Na początku września 2016 r. hala będzie gotowa - zapewnił Krzysztof Skrzypek, prezes Energopol Trade.

Kształt i kubatura Okrąglaka pozostaną te same. Zwiększy się natomiast liczba miejsc na widowni - z 2,2 tys. do 3,6 tys. Powstaną też parkingi i drogi dojazdowe. Okrąglak w nowej odsłonie ma być przystosowany do rozgrywek piłki ręcznej, siatkowej i koszykowej, a także np. badmintona. Ma w nim zostać poprawiona akustyka – tak, by w hali mogły odbywać się również imprezy muzyczne. Hala straci natomiast funkcję wystawienniczą, m.in. ze względu na to, że miasto w tym roku oddało do użytku Centrum Wystawienniczo-Kongresowe.

Energopol Trade z Opola był jedną z trzech firm, które stanęły do drugiego, rozstrzygniętego w sierpniu przetargu. Tylko jego oferta mieściła się w budżecie projektu.

Hala Okrąglak została oddana do użytku w 1968 r. Jej projektantami byli Jerzy Gottfried i Władysław Feiferek. Odbywały się w niej m.in. eliminacje do mistrzostw świata w piłce siatkowej kobiet oraz do mistrzostw Europy w siatkówce kobiet i mężczyzn, międzynarodowe wystawy psów i kotów, targi motoryzacyjne, budownictwa czy wigilia dla bezdomnych. W marcu tego roku Okrąglak został wyłączony z użytkowania w związku z planowaną przebudową oraz z uwagi na zły stan techniczny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Samorządy / Energopol Trade przebuduje opolski Okrąglak