Enterprise Investors oskarża Orbis

Grzegorz Nawacki, Magdalena Graniszewska
opublikowano: 30-09-2010, 06:54

Touroperator był w gorszej kondycji, niż zapewniał sprzedający — twierdzi fundusz. Orbis odpiera zarzuty.

W styczniu Orbis Travel, legenda polskiej turystyki, został kupiony przez Enterprise Investors (EI). Miał dołączyć do przejętego przez fundusz kilka lat wcześniej Novaturas, potentata w branży w krajach bałtyckich. Minęło dziewięć miesięcy i spółka złożyła wniosek o upadłość. Zarząd nie widział możliwości kontynuowania działalności. Co się stało?

Sebastian Król, partner Enterprise Investors (EI) mówi Pulsowi Biznesu, że jedną z głównych przyczyn upadku jest to, że Orbis Travel okazał się być w dużo gorszej kondycji, niż wydawało się w momencie zakupu. Fundusz przeprowadził wprawdzie due diligence, ale ze względu na, jak to określa Król, "bałagan w spółce", nie wszystko był w stanie sprawdzić. W tych obszarach oparł się na oświadczeniu sprzedającego. EI zapowiada, że może dochodzić swoich praw, wynikających z umowy. 

Orbis odpiera zarzuty. Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Orbisu zapewnia w rozmowie z Pulsem Biznesu, że Enterprise Investors w momencie zakupu spółki znał jej kondycję. 

Więcej w czwartkowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki, Magdalena Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Enterprise Investors oskarża Orbis