Czytasz dzięki

Eobuwie.pl inwestuje w Zielonej Górze

opublikowano: 11-09-2017, 22:00

Internetowy sklep z butami wyda 35 mln zł i zatrudni 120 osób w magazynie i call-center.

Kolejna inwestycja logistyczna w Kostrzyńsko- Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSSE). Po Zalando, które wybudowało w Gryfinie magazyn za 150 mln EUR i zatrudni w nim tysiąc osób, rozbudowuje się polska spóła e-commerce. — Wydaliśmy zezwolenie spółce eobuwie.pl Logistics, która zainwestuje co najmniej 35 mln zł do 31 grudnia 2022 r. — mówi Krzysztof Kielec, prezes KSSSE.

Założone przez Marcina Grzymkowskiego eobuwie.pl rozbudowuje centrum logistyczne w rodzimej Zielonej Górze. Będzie tu też mieć centrum usług.
Zobacz więcej

Zrobią więcej

Założone przez Marcina Grzymkowskiego eobuwie.pl rozbudowuje centrum logistyczne w rodzimej Zielonej Górze. Będzie tu też mieć centrum usług. ARC

To kolejne zezwolenie firmy z Zielonej Góry, której 75 proc. należy do producenta obuwia CCC. Na pierwszą inwestycję zdecydowała się w 2014 r. Teraz eobuwie.pl zamierza dodać 120 etatów i do końca 2023 r. utrzymać zatrudnienie na poziomie 133 osób. Inwestycję zrealizuje na terenach kupionych od miasta. Powstanie hala na 20 tys. mkw. na trzech kondygnacjach i parking na 50 samochodów. Tym razem nie chodzi tylko o logistykę.

— Poza centrum magazynowo-logistycznym firma planuje inwestycję w usługi wspomagające — call-center i usługi rachunkowo-księgowe — dodaje Krzysztof Kielec. Gigant e-commerce, Amazon, ma w Polsce centra logistyczne w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku (zainwestował ponad 3 mld zł, zatrudnia 9 tys. osób), a otwiera kolejne w Kołbaskowie i Sosnowcu. Także Zalando zapowiada budowę drugiego magazynu w Polsce. Z informacji „PB” wynika, że może się ono znaleźć na Śląsku lub w okolicach Łodzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane