Epicor Scala - dobrze w Polsce i na świecie

Wojciech Chmielarz
opublikowano: 14-03-2007, 00:00

Rok 2006 był udany dla dostawcy oprogramowania dla biznesu.

Rok 2006 był udany dla dostawcy oprogramowania dla biznesu.

Łączne przychody Epicor Software na świecie wzrosły o 32 proc. na polskim podwórku tylko o 11. Dodatkowo spółka pozyskała 750 klientów.

— Rok 2006 był również bardzo udany dla polskiego oddziału firmy — przekonuje Paweł Jędrusik, kierujący Epicor Software Poland.

Polski oddział zanotował wzrost o 11 proc. Firma podpisała 22 nowe kontrakty m.in. z Warimpexem, Chłodniami Iglokrak czy Zakładami Elektroniki Samochodowej w Ełku. Wzrosło zatrudnienie. Zasoby konsultingowe o 35 proc., a zespół sprzedaży o 22 proc. To wynik poszerzenia oferty spółki.

Już w pierwszym kwartale Epicor planuje dwie premiery. Pierwsza to najnowsza wersja sztandarowego systemu — iScala w wersji 2.3, wyposażona w zmieniony interfejs użytkownika i sposób nawigacji. Program zapewnia też możliwość integracji z MS Vista. Druga premiera to system Vantage, przeznaczony dla firm produkcyjnych.

— W tym momencie mamy przejrzystą, kompletną i mocną ofertę dla średnich firm z wszystkich segmentów rynku — twierdzi Paweł Jędrusik.

System iScala jest adresowany dla firm handlowych, dystrybucyjnych i mniejszych firm produkcyjnych, system Vantage dla średnich i dużych firm o złożonym procesie produkcyjnym, natomiast aplikacja Enterprise dla handlu detalicznego i sieci handlowych.

— Tym samym udało nam się zrealizować strategię, polegającą na tym, by w możliwie najmniejszym stopniu konkurować z lokalnymi dostawcami ERP przy mniejszych projektach, a stanowić alternatywę dla największych dostawców ERP, którym ciągle nie udaje się zawojować rynku średnich firm — wyjaśnia Paweł Jędrusik.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Chmielarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu