EPP wzmacnia siły w handlu

opublikowano: 05-12-2017, 22:00

Centra handlowe

Notowana na giełdzie w Johannesburgu spółka EPP kupi od utworzonej przez Griffin Real Estate spółki Chariot Top Group osiem centrów handlowych M1 i cztery parki Power Park. Warta 692 mln EUR transakcja została podzielona na trzy transze. W ramach pierwszej, w styczniu 2018 r. EPP kupi centra M1 — w Czeladzi, Krakowie, Zabrzu i Łodzi. Półtora roku później przejęte zostaną kolejne centra M1 — w Radomiu, Częstochowie i Bytomiu, oraz Power Parki — w Kielcach, Olsztynie i Opolu.

Dwa ostatnie aktywa — centrum M1 w Poznaniu i Power Park w Tychach, trafią do EPP w ramach trzeciej transzy, nie później niż w połowie 2020 r. Wtedy też w portfelu spółki znajdzie się co najmniej 27 centrów handlowych, których łączna powierzchnia najmu wyniesie prawie 1 mln mkw. Przejmowane przez EPP nieruchomości są częścią dużego portfela 28 nieruchomości kupionych ostatnio przez Chariot Top Group za około 1 mld EUR.

446,5 tys. mkw. Tyle wynosi łączna powierzchnia najmu przejmowanych przez EPP nieruchomości handlowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu