Era ma telefon z Google

KL
20-01-2009, 00:00

Operator pod własną marką wprowadzi telefon przygotowany wspólnie z Google. Cały T-Mobile liczy, że nowy G1 rozkręci rynek transmisji danych.

Operator pod własną marką wprowadzi telefon przygotowany wspólnie z Google. Cały T-Mobile liczy, że nowy G1 rozkręci rynek transmisji danych.

Telefony komórkowe już dawno nie służą tylko do połączeń głosowych i SMS-ów. Operatorzy wiedzą, że im nowocześniejszy sprzęt zaoferują klientom, tym powszechniejsze staną się zaawansowane usługi i wzrosną przychody na użytkownika. Zgodnie z tym trendem, w lutym Era wprowadzi pod marką Era G1 nowy telefon opracowany wspólnie z Google, działający na systemie operacyjnym Android (producentem aparatu jest HTC). W pierwszym kwartale telefon wejdzie do sprzedaży na pięciu najważniejszych dla T-Mobile rynkach europejskich: poza Polską także w Niemczech, Austrii, Czechach i Holandii. Wcześniej T-Mobile sprzedawał go już w Wielkiej Brytanii i USA.

— W ciągu ostatnich trzech lat wolumen transmisji danych w naszej sieci wzrósł 13-krotnie. Każdy zaawansowany telefon sprawia, że jego użytkownik zaczyna generować transfer wielokrotnie wyższy niż średnia — mówi Hamid Akhavan, prezes T-Mobile International.

Przykładowo, użytkownik starego modelu iPhone’a wysyłał i odbierał dziesięć razy więcej danych niż właściciel zwykłego telefonu. W przypadku nowego iPhone’a przebicie jest jeszcze większe.

Czy Era G1 ma szanse pobić iPhone’a, który jest w Polsce najlepiej sprzedającym się modelem w sieci Ery? Nowy telefon jest skierowany do podobnej grupy docelowej, a przykłady z innych rynków wskazują, że może być tańszy. Ma też funkcje, których urządzenie Apple nie obsługuje. W przeciwieństwie do konkurenta nie stał się jednak obiektem kultu jeszcze przed wejściem na rynek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Era ma telefon z Google