Era: nie należę do Telco

DI
17-05-2007, 00:00

Kolejna odsłona gorącego sporu o Polską Telefonię Cyfrową (PTC). I znów sprzeczne relacje.

Kolejna odsłona gorącego sporu o Polską Telefonię Cyfrową (PTC). I znów sprzeczne relacje.

Elektrim Telekomunikacja (Telco, ET) traci Erę — ogłosiła wczoraj PTC, kierowana obecnie przez ekipę menedżerów związanych z Deutsche Telekom (DT). Telco, które rości sobie prawa do 48 proc. udziałów przekazanych DT przez Elektrim, odpowiada, że sąd odrzucił tylko jeden z kilku wniosków o wpisanie go do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) jako współwłaściciela Ery.

Era twierdzi jednak, że sąd oddalił wniosek Elektrimu Telekomunikacji o dokonanie z urzędu zmian w zapisach KRS dotyczących PTC i wydał postanowienie o umorzeniu postępowania. Sąd zajmował się sprawą po raz kolejny od października. Teraz uznał, że brak jest przesłanek do zmian w rejestrze. Przynajmniej tak twierdzi PTC. I dodaje, że sąd podkreślił w uzasadnieniu, iż trybunał arbitrażowy w Wiedniu ustalił już własność udziałów operatora.

Telco stanowczo zaprzecza takiej interpretacji wyroku.

— Sąd Rejonowy w Warszawie umorzył postępowanie tylko w sprawie jednego z kilku wniosków o wpisanie Elektrimu Telekomunikacji do KRS. Jak rozumiemy, stało się to z powodów proceduralnych — mówi Aleksander Kobecki, rzecznik Telco.

Zwraca on uwagę na zamieszanie własnościowe wokół Ery: Elektrim twierdzi, że nie jest udziałowcem PTC, chociaż wciąż figuruje w KRS, tymczasem udziałowcem PTC jest niewpisany do KRS Elektrim Telekomunikacja.

— A PTC jest de facto kontrolowane przez osoby nominowane przez Deutsche Telekom, które nie mają podstaw, by zostać wpisane do KRS jako zarząd. Liczymy na to, że ten bałagan prawny nie potrwa długo — dodaje rzecznik ET.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Era: nie należę do Telco