Erbud broni marż

KSA
opublikowano: 13-11-2009, 00:00

Budowlana spółka zapewnia: w wojnie cenowej nie zamierzamy uczestniczyć.

Budowlana spółka zapewnia: w wojnie cenowej nie zamierzamy uczestniczyć.

Narastająco po trzech kwartałach grupa ma 7,2 proc. marży EBIT i 5,3 proc. marży netto. W tym samym okresie przed rokiem marże Erbudu wyniosły odpowiednio 6,2 proc. i 4,7 proc.

— Nie chwytamy się wszystkiego bez zastanowienia. Zależy nam na kontraktach, na których można zarobić — mówi Dariusz Grzeszczak, wiceprezes Erbudu.

Nie chce brać udziału w wojnie cenowej, którą nakręcają rynkowi giganci. Ta strategia ma nie mieć negatywnego wpływu na przychody grupy.

— Na koniec kwartału mieliśmy w portfelu zlecenia wartości około 1,05 mld zł. W 2010 r. chcemy wejść z portfelem o wartości około 1 mld zł — informuje Dariusz Grzeszczak.

Szacuje, że około 70 proc. tych zleceń wpłynie na przyszłoroczne wyniki. Narastająco po trzech kwartałach tego roku budowlana spółka ma 667,6 mln zł przychodów, 47,8 mln zł zysku opśeracyjnego i 35,1 mln zł zysku netto. To odpowiednio o 15 proc., 2 proc. i 4,5 proc. mniej niż w tym samym okresie przed rokiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu