Erbud wrócił nad kreskę

KZ
opublikowano: 16-05-2012, 09:23

W I kwartale Erbud zanotował 3,3 mln zł zysku netto, wobec 14,4 mln zł straty przed rokiem.

Przychodu budowlanej firmy spadły o 15 proc. do 234,4 mln zł, głównie z powodu sezonowo niższej sprzedaży w segmencie kubaturowym w kraju i w segmencie inżynieryjno-drogowym. Pozostałe segmenty działalności, tj. segment kubaturowy za granicą i deweloperski zanotowały dwucyfrowe wzrosty, odpowiednio 52% i 17% r/r.

W I kw. 2012 r. Grupa zanotowała poprawę zysku operacyjnego w stosunku do analogicznego okresu 2011 r. Zysk operacyjny Grupy na koniec marca br. wyniósł 7,5 mln zł, tj. 3,2% marży EBIT. Wszystkie segmenty działalności Grupy pokazały w I kw. br. pozytywny wynik operacyjny. Segment deweloperski osiągnął 1,4 mln zł zysku operacyjnego, tj. 15% marży EBIT.

Na koniec marca 2012 r. Grupa Erbud miała 78,5 mln zł w gotówce oraz dostępne linie bankowe i ubezpieczeniowe na kwotę 519,5 mln zł. Portfel zleceń Grupy wyniósł rekordowo 1,340 mld zł, z czego ok. 842 mln zł do realizacji w bieżącym roku. W kwietniu br. Grupa podpisała dodatkowo umowy o łącznej wartości 96 mln zł.

- Priorytetem Zarządu w bieżącym roku będzie odbudowa zysków przy utrzymaniu przychodów na poziomie powyżej 1 mld zł. Potencjał realizacji projektów Grupa widzi przede wszystkim w segmencie budownictwa kubaturowego. Główne segmenty w portfelu zleceń to obiekty użyteczności publicznej (27%), budynki mieszkalne (24%), biurowe (16%) oraz centra handlowe (14%), a także projekty inżynieryjno-drogowe (11%). Zarząd zamierza utrzymać dotychczasową strukturę portfela zleceń z podziałem na projekty komercyjne (ok. 50% portfela) realizowane z inwestorami o odpowiedniej wiarygodności finansowej oraz projekty publiczne realizowane na warunkach gwarantujących wypracowanie pozytywnej marży - podano w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Erbud wrócił nad kreskę