Ericsson stawia na sieć 5G

opublikowano: 03-06-2015, 00:00

Rezygnacja z fizycznych produktów i systemów na rzecz środowisk wirtualnych, zamiana podróży służbowych na telekonferencje i telepracę, a także sieci nowej generacji 5G — taki jest pomysł ekspertów firmy Ericcson na zieloną gospodarkę. Do 2020 r. liczba przesyłanych danych w sieciach mobilnych będzie rosła średnio o 40 proc. rok do roku, głównie za sprawą rozwoju mobilnego internetu, usług w chmurze i przyłączania do sieci kolejnych urządzeń — przewiduje Ericsson w swoim raporcie o społecznej odpowiedzialności biznesu. Za pięć lat sektor teleinformatyczny będzie odpowiedzialny za 2 proc. globalnej emisji gazów cieplarnianych. Ale jednocześnie branża ta może pomóc innym gałęziom gospodarki w ograniczaniu negatywnego oddziaływania na środowisko.

— Nasza strategia to maksymalizowanie wydajności energetycznej naszych produktów i rozwiązań, redukowanie śladu węglowego naszych aktywności, ale również napędzanie transformacji, która umożliwi powstanie gospodarki opartej na technologiach niskoemisyjnych — mówi Katarzyna Pąk, dyrektor komunikacji w Ericssonie. Przepis tej spółki na ekologiczny sukces zawiera się w dwóch słowach: efektywność energetyczna. Sieci poprzednich generacji: 2G, 3G i 4G realizowały ten postulat przez przejście z sieci „zawsze włączonej” do „zawsze dostępnej”. Teraz przyszła pora na sieć 5G, określaną jako „zawsze zoptymalizowana”, która będzie musiała radzić sobie z dużym natężeniem i ogromnymi amplitudami ruchu. Taka specyfika wymaga efektywnych trybów „wygaszania” sieci, by zoptymalizować zużycie energii. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy