ERP rośnie w chmurze

opublikowano: 28-08-2019, 22:00

Firmowe IT zmierza w kierunku konsumeryzacji, czyli korzysta z cyfrowych nawyków ukształtowanych w życiu prywatnym.

Dlatego najnowsze systemy ERP (zarządzanie procesami biznesowymi) nawet złożone dane prezentują w prosty i przejrzysty sposób. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom pracowników, którzy chcą, by oprogramowanie w firmie było tak łatwe i przyjazne w obsłudze, jak Google czy Facebook. Inna potrzeba wiąże się z mobilnością użytkowników: coraz częściej pracujemy poza biurem z pomocą urządzeń przenośnych — nierzadko jest to sprzęt prywatny, ale dzięki rozwiązaniom chmurowym daje nam on dostęp do wirtualnych zasobów przedsiębiorstwa.

— Dawniej wgląd do danych miała tylko zarządcza elita na komputerach stacjonarnych. Dziś uprawnienia te dostają także pracownicy szeregowi i mogą wybierać między desktopami i aplikacjami mobilnymi. Taka różnorodność narzędzi jest warunkiem ich efektywności — mówi Filip Fludra, dyrektor sprzedaży Exact Software Poland.

Popularny ostatnio model ERP jako usługi (abonament zamiast zakupu) sprawia, że soft ten trafia do coraz mniejszych firm.

32,44 mld USD Tyle wart był światowy rynek ERP w 2017 r. Do 2023 ma według prognoz osiągnąć wartość 49,03 mld USD.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu