Ether rekordowo drogi

opublikowano: 12-12-2017, 13:17
aktualizacja: 12-12-2017, 13:17

Ether, druga po bitcoinie najpopularniejsza kryptowaluta osiągnęła we wtorek rekordową wartość.

Kurs ethera w poniedziałek wieczorem pokonał po raz pierwszy poziom 500 USD, a we wtorek doszedł aż do 553,19 USD. Obecnie drożeje o 3,3 proc. do 533,89 USD, informuje Coindesk.

Zobacz więcej

For. BTC Keychain, Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0) Flickr

Ether, popularny wśród uczestników ofert ICO, zdrożał w tym roku o ponad 5000 proc. Jego notowania rosną m.in. po informacji, że szwajcarski bank UBS może uruchomić we współpracy z Barclays, Credit Suisse, KBC, szwajcarską giełdą SIX i Thomson Reuters platformę oparta na blockchainie Ethereum, fundamencie ethera. Ma on służyć uczestnikom w projekcie dostosowania się do dyrektywy unijnej MiFID II, której celem jest zwiększenie transparentności transakcji.

- Wiadomość, że Ethereum jest wykorzystywane jako baza identyfikacyjna przez niektórych z gigantów bankowych jest uznaniem tej technologii – skomentował w CNBC Charles Hayter, szef Crypto Compare.

Wskazuje także, że wejście bitcoina na tradycyjne rynki kontraktów terminowych może skłaniać inwestorów do przekonania, że Ethereum może być następnym kandydatem do pojawienia się na Wall Street. 

- Ethereum jako widoczny numer dwa jest oczywistym wyborem do identycznego potraktowania i wejścia na rynek kontraktów. Nie będzie zaskakujące, jeśli okaże się, że te plany są już w realizacji – powiedział Hayter.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ether rekordowo drogi