Euforia trwa w najlepsze

Od kontynuacji wczorajszego festiwalu zakupów rozpoczęła się wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie.

Po dwóch i pół godziny handlu WIG20 zyskuje 0,9 proc., ciągnięty górę przez ponad 1 proc. zwyżki indeksów z parkietów zachodnioeuropejskich oraz wreszcie lepsze nastroje na giełdach dalekowschodnich. Segment blue chipów w górę ciągnie trwające czwartą sesję odbicie na akcjach JSW (+2,3 proc.). Walne spółki zdecydowało przeznaczeniu na dywidendę 2,52 zł na akcję. Notowania producenta węgla zeszły w ubiegłym tygodniu na historyczne minima, po tym jak DM BZ WBK ostrzegł przed niższymi cenami surowca na chińskich rynkach towarowych (Chiny to największy konsument węgla na świecie). Inwestorzy za dobrą monetę co do koniunktury w Państwie Środka wzięli jednak dzisiejszą zwyżkę indeksu Shanghai Composite do dwumiesięcznych maksimów.

Po wczorajszej blisko 4 proc. zwyżce wyhamowało jednak odbicie na papierach Bogdanki (+0,4 proc.). Do 136 zł wycenę papierów obniżył DI BRE. Nadal zaleca jednak ich akumulowanie. Jedynym blue chipem, którego notowania znajdują się na minusie, jest PKN Orlen (-1,2 proc.). Obligacje oferowane przez spółkę w ramach wartej 200 mln zł emisji uzyskały ocenę BBB+ od agencji Fitch Ratings.

Nieco w tyle zostali kupujący akcje małych i średnich spółek. mWIG40 i WIG Plus zyskują po 0,2 proc., a za blue chipami nadążają jedynie emitenci z sWIG80 (+0,9 proc.) Najwyżej od 11 miesięcy znalazły się notowania Sygnity (+3,9 proc.). Do "kupuj" zalecenie dla spółki podniosło ING Securities. Poniżej 5 proc. progu w akcjonariacie zeszły jednak fundusze z grupy Allianz. Z historycznych maksimów drugi dzień osuwają się notowania CCC (0,0 proc.). Spółka chce wypłacić 1,6 zł dywidendy na akcję. Nie ustają zwyżki na papierach Mostostalu Warszawa (+25,3 proc.) oraz Rafako (+12,6 proc.). Od początku tygodnia notowania spółek zyskały odpowiednio 69,9 proc. oraz 40,1 proc., po informacji o tym, że dostaną zlecenia na prace przy budowie bloku w Jaworznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane