Eureko chce zeznawać

Paulina Sztajnert
11-03-2005, 00:00

Komisja będzie miała okazję przesłuchać Ernsta Jansena, wiceprezesa Eureko. I z pewnością z możliwości skorzysta.

Eureko, holenderski właściciel 31 proc. akcji PZU, wyśle list do członków komisji śledczej ds. PZU z propozycją możliwości przesłuchania Ernsta Jansena, wiceprezesa ubezpieczeniowej grupy.

„Eureko czuje się zaniepokojone zarzutami dotyczącymi udziału w prywatyzacji PZU, czynionymi przez świadków przesłuchiwanych w komisji. Mimo to komisja nie zwróciła się do nas o stawienie się przed nią. Z tego powodu postanowiliśmy sami wystąpić z taką propozycją” — czytamy w komunikacie spółki.

Wszystko wskazuje na to, że oferta Holendrów zostanie zaakceptowana.

— To świetnie, że pan Ernst Jansen chce się z nami spotkać. Obawialiśmy się, że nie będziemy mogli przesłuchać świadków z zagranicy. Zeznania osób z Eureko z pewnością będą ważne dla sprawy. Na razie bowiem mieliśmy okazję wysłuchiwać jednej strony. Jest to tym bardziej ważne, że patologie przy prywatyzacji PZU wystąpiły po stronie resortu skarbu państwa. Wierzę, że Eureko negocjowało zakup PZU w dobrej wierze — mówi Jan Bury, wiceprzewodniczący komisji ds. PZU.

Jak zapewnia, komisja do- stosuje termin przesłuchania wiceszefa Eureko do jego kalen- darza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Sztajnert

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Eureko chce zeznawać