Reuters: Na początku wtorkowej sesji walutowej w Europie dolar oscylował wokół historycznego minimum do euro osiągniętego podczas notowań w Azji. Obawy o wysokość deficytu obrotów bieżących w USA zepchnęły na dalszy plan schwytanie przez wojska amerykańskie Saddama Husajna.
Inwestorzy czekają na dane o deficycie obrotów bieżących w trzecim kwartale, które zostaną opublikowane o godzinie 14.30. W centrum uwagi znajdą się też dane o listopadowej inflacji, bo to od nich w dużej mierze zależy, jak długo stopy procentowe w USA pozostaną na rekordowo niskim poziomie.
O godzinie 8.40 euro wyceniano na 1,2335 dolara.
((Tłumaczył: Tomasz Krzyżanowski; Redagował: Paweł Florkiewicz; Reuters Messaging: [email protected]; Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700,