Europa liczy na rozwiązanie problemów Grecji

Marek Druś
opublikowano: 24-03-2010, 00:00

W Europie, mimo huśtawki nastrojów wywołanej niepewnością co do pomocy dla zadłużonej Grecji, paneuropejski DJ Stoxx 600 osiągnął największą wartość od października 2008 roku. Obóz byków wsparł prezydent Unii Europejskiej, który powiedział, że będzie dążył do uzgodnienia pomocy dla Greków przed czwartkowym szczytem Unii. Rosły kursy greckich blue chipów, m.in. Aplha Banku i Titan Cement. Drożały akcje spółek działających w sektorze naftowym, m.in. włoskiego Saipem i francuskiego Technip, których rekomendacje podwyższył Morgan Stanley. Inwestorzy kupowali także papiery spółek motoryzacyjnych, m.in. BMW, Renault i Peugeota. Wzrosła wartość wszystkich 19 indeksów branżowych. Najmocniej — spółek surowcowych.

W USA optymizm wzrósł po tym, jak szef Fed w Chicago Charles Evans powiedział, że bank centralny utrzyma stopy na poziomie "akomodacyjnym" przez co najmniej sześć miesięcy. Dodatkową zachętą okazała się wiadomość o mniejszym niż oczekiwano spadku sprzedaży domów na rynku wtórnym. Najmocniej drożejącym blue chipem z Dow Jones był Caterpillar, którego rekomendacjĘ podwyższył Avondale Partners.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu