Europa rekordowo tania względem USA

MWIE, Bloomberg
18-02-2011, 12:27

Europejskie spółki są najtańsze w  porównaniu ze spółkami amerykańskimi od 1992 r., kiedy atak spekulacyjny zmusił Wielka Brytanię do dewaluacji funta, a Niemcy ponosiły koszty zjednoczenia kraju.

Jak twierdzi BNP Paribas, wyceny spółek z obejmującego kraje strefy euro indeksu Euro Stoxx 50 spadły w zeszłym roku o 5,8 proc., podczas gdy wyceny spółek zaliczanych do wskaźnika S&P 500 wzrosły o 13 proc. Swoje obliczenia bank opiera na metodzie wyceny akcji w oparciu o przeciętne zyski przedsiębiorstw z ostatnich 10 lat, stworzonej przez ekonomistę uniwersytetu w  Yale, Roberta Shillera.

- Spora dawka niekorzystnych informacji z peryferii Europy znalazła już odzwierciedlenie w cenach. Ceny akcji zbliżają się do poziomów, przy których można już kupować – argumentował Emiel van den Heiligenberg z BNP Paribas w czasie wykładu wygłoszonego w środę w Londynie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Europa rekordowo tania względem USA