“Europejska infekcja rozprzestrzenia się”

KŁ, cnbc.com
25-01-2012, 12:40

- Teraz w peryferiach strefy euro mamy do czynienia z recesją. W Europie jest recesja, a wzrost gospodarczy w USA jest bardzo anemiczny. W Chinach z kolei obserwujemy spowolnienie – powiedział Nouriel Roubini podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Dane o PKB w Wielkiej Brytanii wskazują, że gospodarka w czwartym kwartale skurczyła się o 0,2 proc. przybliżając kraj do oficjalnej recesji.
We wtorek natomiast Międzynarodowy Fundusz Walutowy obciął swoje prognozy dla światowej gospodarki i ostrzegł, że kryzys zadłużenia w strefie euro przechodzi właśnie “nową, niebezpieczną fazę”.

Zdaniem Roubiniego w eurolandzie jest zbyt wiele problemów takich jak ogromne zadłużenie finansów publicznych niektórych krajów.

- Tych problemów nie można rozwiązać poprzez dodrukowanie pieniędzy przez Europejski Bank Centralny. Są to kwestie fundamentalne, których rozwiązania zajmie lata… Teraz infekcja rozprzestrzenia się – ostrzegł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / “Europejska infekcja rozprzestrzenia się”