Europejskie giełdy lekko rosną przed danymi z USA

opublikowano: 07-01-2005, 14:17

Indeksy większości europejskich giełd umiarkowanie rosną, wśród największych niewielki spadek notuje jedynie niemiecki rynek akcji. Największym popytem cieszą się akcje spółek branży naftowej, co wiąże się z wczorajszą znaczną zwyżką ceny ropy.

Na pół godziny przed podaniem kluczowych informacji z amerykańskiego rynku pracy FTSE rósł o 0,46 proc., a CAC40 o 0,16 proc. Niemiecki DAX tracił 0,06 proc. Nastroje niemieckich inwestorów pogorszyła wiadomość o największym od pięciu miesięcy spadku zamówień fabrycznych w listopadzie.

Na giełdzie w Londynie wyraźnie spada kurs Marks & Spencer. Największa brytyjska sieć sklepów odzieżowych poinformowała, że zakończy rok mniejszym zyskiem od prognozowanego przez analityków.

W Paryżu w dół poszedł kurs Cap Gemini. Standard & Poor's obniżył rating największego europejskiego dostawcy usług komputerowych poniżej poziomu inwestycyjnego.

Na giełdzie we Frankfurcie spada wyraźnie kurs spółki farmaceutycznej Schering. Amerykański Urząd Żywności i Leków zwrócił się do niej o dodatkowe informacje dotyczące jednego z leków stosowanych w terapii raka piersi.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Europejskie giełdy lekko rosną przed danymi z USA