Eurostat: Inflacja w strefie euro 2,2 proc. w grudniu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-01-2006, 11:23

Inflacja w strefie euro wyniosła w grudniu 2,2 proc. wobec 2,3 proc. w listopadzie, w ujęciu rok do roku - podał w czwartek Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej. Ceny konsumpcyjne miesiąc do miesiąca wzrosły o 0,3 proc., po spadku o 0,3 proc. w listopadzie.

Inflacja w strefie euro wyniosła w grudniu 2,2 proc. wobec 2,3 proc. w listopadzie, w ujęciu rok do roku - podał w czwartek Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej. Ceny konsumpcyjne miesiąc do miesiąca wzrosły o 0,3 proc., po spadku o 0,3 proc. w listopadzie.

Analitycy szacowali, że inflacja w grudniu rok do roku wyniesie 2,2 proc., a ceny konsumpcyjne miesiąc do miesiąca wzrosną o 0,3 proc.

Inflacja bazowa wyniosła w ujęciu rok do roku 1,4 proc. wobec 1,4 proc. w listopadzie. Miesiąc do miesiąca wzrost wyniósł 0,4 proc.

W 15 krajach UE inflacja rok do roku wyniosła w grudniu 2,2 proc., wobec 2,3 proc. w listopadzie - podał Eurostat. Miesiąc do miesiąca był to wzrost o 0,3 proc.

W 25 krajach UE inflacja rok do roku wyniosła w grudniu 2,1 proc. wobec 2,2 proc. w listopadzie. W ujęciu miesiąc do miesiąca był wzrost o 0,3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane