Czytasz dzięki

Excellence chce zarobić na testach

Producent syropów sprowadzi z USA testy na koronawirusa. Kurs wystrzelił, ale tylko na chwilę.

Jednym z bohaterów piątkowej sesji giełdowej były akcje spółki Excellence, których cena gwałtownie wzrosła po komunikacie o nowej działalności — firma chce handlować testami na COVID-19. W pierwszej połowie roku firma oferująca m.in. soki i syropy zaczęła sprzedawać także środki dezynfekujące.

— Zakup testów na COVID-19 jest więc kolejnym krokiem w naszym rozwoju w tym sektorze — tłumaczy Dariusz Borowski, członek zarządu Excellence.

Excellence nie wskazuje firmy, u której zrobiło zakupy. Informuje jednak, że wyprodukowała ona już wcześniej inne testy, a nowe są obecnie stosowane w Stanach Zjednoczonych.

— Pozostały tylko formalności, by rozpocząć sprzedaż. Ruszymy z nią w najbliższym czasie. Testy będziemy oferować wszystkim, którzy się do nas zgłoszą. Cena będzie zbliżona do obecnych na rynku, czyli poniżej 100 zł — stwierdza Dariusz Borowski.

Po podaniu komunikatu cena akcji spółki rosła nawet o 45 proc. Piątkowe notowania zakończyła 9-procentowym wzrostem. Nowe testy mają odznaczać się „wysoką skutecznością”. Członek zarządu Excellence wyjaśnia, że chodzi o jakość wykonania.

— Wciąż nie można mówić o stuprocentowej wiarygodnościwyniku, ale jest duża w porównaniu do innych testów dostępnych na rynku — komentuje Dariusz Borowski.

Firma nie chce ujawnić, ile testów zakupiła i czy planuje sprowadzić ich więcej.

— Nie mieliśmy jeszcze doświadczenia w ich sprzedaży, więc nie wiemy, jakie wyniki uzyskamy. To zależy od rozwoju pandemii w kraju i świadomości klientów decydujących się na zakup testu — mówi Dariusz Borowski.

Kilka dni temu ponad 10 proc. akcji Excellence kupiła spółka Januarego Ciszewskiego, inwestora zaangażowanego w kilkanaście spółek z New- Connect.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Bartodziej

Polecane