Exxon Mobil pozwał Unię Europejską

opublikowano: 28-12-2022, 19:29
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Amerykański koncern Exxon Mobil pozwał Unię Europejską z powodu wprowadzenia podatku od nadmiernych zysków od firm naftowych, informuje Reuters.

Exxon Mobil twierdzi, że Unia Europejska przekroczyła swoje uprawnienia wprowadzając podatek. Domaga się rezygnacji z niego. Podkreśla także, że przyniesie on skutki odwrotne od zamierzonych. Amerykański koncern ostrzegł, że uwzględni wprowadzenie podatku w swoich planach wielomiliardowych inwestycji dotyczących zaopatrzenia Europy w energię.

- To czy zainwestujemy tutaj przede wszystkim będzie zależało od tego jak atrakcyjna i konkurencyjna globalnie będzie Europa – powiedział Reutersowi rzecznik spółki Casey Norton.

Agencja przypomina, że na początku miesiąca Kathryn Mikells, dyrektor finansowa Exxon Mobil, szacowała na co najmniej 2 mld USD koszt podatku w UE do końca 2023 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane