Facebook rozpycha się w Londynie

TS
opublikowano: 24-07-2018, 22:00

Społecznościowemu gigantowi brexit niestraszny — zamierza podwoić powierzchnię zajmowaną w Londynie.

Społecznościowemu gigantowi brexit niestraszny — zamierza podwoić powierzchnię zajmowaną w Londynie. Nowe biurowce w dzielnicy King's Cross pomieszczą ponad 6000 osób. Poziom zatrudnienia zakładany na koniec bieżącego roku to 2300 pracowników, a rok później biurowiec ma się wypełnić — głosi oświadczenie właściciela najpopularniejszego serwisu społecznościowego. Firma, która wynajmuje też biura w pobliżu Oxford Street, zajmie prawie 55,75 tys. mkw. nowej powierzchni biurowej, co odpowiada ponad dziewięciu boiskom do piłki nożnej.

Londyn jest siedzibą zespołu inżynierów Facebooka odpowiedzialnego za bezpieczeństwo społeczności sieciowej. Londyńskie zespoły pracują również nad produktami z obszaru rzeczywistości wirtualnej. W brytyjskiej stolicy rozrastają się też inni technologiczni giganci zza oceanu, jak Apple, Amazon i Alphabet (spółka matka Google’a). Ich popyt na biura pomógł utrzymać czynsze i wartość nieruchomości w Londynie blisko rekordowych poziomów, mimo głosowania w sprawie brexitu i cięcia kosztów w branży usług finansowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy