Fałszywe e-maile związane z kataklizmem w Azji

02-01-2005, 13:14

Żerujący na ludzkim nieszczęściu złodzieje wysyłają e-maile z prośbami o datki na rzecz ofiar kataklizmu w Azji. Z kolei niewybredni żartownisie korzystają z poczty elektronicznej, by rozsyłać fałszywe zawiadomienia o śmierci.

Złodzieje w swych listach apelują o przesyłanie pieniędzy na konto w banku cypryjskim i przefaksowanie dowodu wpłaty do biura w Hiszpanii. Policję zawiadomił o nich hongkoński oddział organizacji charytatywnej Oxfam, a w niedzielę przekazał ostrzeżenie mediom.

Lum Kwok-choi z Oxfamu powiedział, że złodzieje wykorzystują w swym apelu fragmenty komunikatów, opisujących działalność tej i innych organizacji.

Przed żartownisiami, którzy podszywają się pod brytyjskie władze i wysyłają fałszywe zawiadomienia o śmierci, ostrzega brytyjska policja.

Maile podpisane są "biuro Foreign Office w Tajlandii" i kierowane do osób, które poszukują swych bliskich za pośrednictwem portalu telewizji Sky News. Wysyłane są z fałszywej skrzynki mailowej o adresie: ukgovfoffice@aol.com.

"Rząd brytyjski nie używa poczty elektronicznej do zawiadamiania o śmierci członków rodziny. Każdy, kto dostanie taki e-mail, powinien się odnieść do niego z najwyższą ostrożnością" - ostrzega brytyjska policja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fałszywe e-maile związane z kataklizmem w Azji